زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید: فارسی English
00995555513121 info@rgt24.ir

درباره گرجستان:اگر هیچ تصویری از گرجستان در ذهن خود ندارید، بهتر است بدانید که گرجستان آمیزه ای از بهترین تجربه های گردشگری را برای شما خلق می کند. در تور گرجستان با مردم صمیمی و خوش قلب، روستاهای زیبا، جنب و جوش شبانه در تفلیس و سواحل و طبیعی جذاب باتومی روبرو شوید. گرجستان طیف وسیعی از جاذبه و محصولات تفریحی و گردشگری را به شما ارائه می دهد.
به لحاظ موقعیتی گرجستان هم در اورپا و هم در آسیا واقع است اما مردم گرجستان خود را به عنوان بالکن اروپا معرفی می کنند و به دنبال عضویت در اتحادیه اروپا می باشند و این توصیف واقعاً درست است؛ به نظر من بالکن جذاب ترین و زیبا ترین بخش ساختمان است. در صورتی که بتوانید با روح مردم و طبیعت گرجستان ارتباط برقرار کنید، منحصربفرد ترین تجربه زندگی تان را رقم خواهید زد. سفری به انسانیت و مهربانی که می تواند اثرات زیادی بر روحیه شما بگذارد.

دین غالب مردم بومی گرجستان، مسیحی ارتدکس و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند. گرجي ها بسيار مذهبي هستند و داستانهاي بسياري در خصوص حفاظت از ديدنشون دارند. از کل جمعيت گرجستان ۸/۸۳ درصد گرجي، ۵/۶ درصد آذري، ۷/۵ درصد ارمني و ۵/۱ درصد روس هستند.

زبان رسمي گرجستان زبان گرجی است که با الفبای گرجی نوشته می‌شود و اين الفبا یکی از چهارده الفبای موجود در جهان می‌باشد.

واحد پول گرجستان لاری (Georgian Lari ) هست و به صورت مخفف GEL نوشته مي شود. هر یک لاری به ۱۰۰ تتری تقسیم می‌شود. لاری به شکل اسکناسهای ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ لاری و گاهی ۲۰۰, ۵۰۰ لاری موجود است. تتری هم به شکل سکه های ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰ تتری و ۱، ۲ لاری ضرب شده است.

georgian_lari_notes

از جاذبه های گردشگری تفلیس می توان به مجسمه جرجیس در میدان آزادی تفلیس – پارک ریکه تفلیس –  پل صلح تفلیس – خیابان باراتاشویلی تفلیس  – باغ گیاه شناسی تفلیس – رود متکواری تفلیس – قلعه ی نارلیکا در بافت قدیمی تفلیس  کلیسای جامع تثلیث تفلیس-  پارک آبی تفلیس  – کاخ ریاست جمهوری تفلیس – مجسمه مادرتلاوی (TELAVI) – سیقناقی (SIGHNAGHI) – گوری (GORI) – اوپلیستیخه  متسختا می توان نام برد.

از جاذبه های گردشگردی باتومی می توان به موزه استالین – موزه ی هنر آجارا – موزه ی فن آوری نوبل – مجسمه یادبود مدیا در باتومی -باغ گیاه شناسی – بلوار باتومی -آبشار ماخونتستی – پارک دلفینها – پارک آبی – دریاچه نوریگلی

غذاهای سنتی گرجستان یکی از غنی‌ترین‌ها در جهان بشمار می‌آید و هر منطقه معمولا غذای مخصوص خود را دارد به عنوان مثال در شرق گرجستان غالب مواد تشکیل دهنده غذا را گوشت، غلات و روغن حیوانی است مانند: (خاشلاما ، چاکاپولی ، تاتاربراگی ، آپوختی ، خارچو و کوتوری ) و در قسمت غرب گرجستان بیشتر از گردو ، آجیل ، فلفل و فرآورده‌های لبنی استفاده می‌شود مانند: ( کوجماجی – تاشمیجابی – کوبداری – جویشتاری – شکمرولی – غومی – الارجی – گبژالیا ) و از شیرینی جات معروف گرجستان می توان  چورچخلا را نام برد.

خاچاپوری ( khachapuri )
یک غذای ملی و رایج گرجی است. خاچاپوری نه تنها یک غذا بلکه بخشی از فرهنگ گرجستان به حساب می آید.
مواد اولیه این غذا عبارتند از آرد، تخم مرغ، پنیر و روغن.ترکیبات آن طوری است که نیازی نیست با نان یا برنج خورده شود  در سطح شهر تقریبا همه اغذیه فروشی ها و رستورانها خاچاپوری عرضه می کنند. محلهایی هم وجود دارند که فقط انواع خاچاپوری به فروش میرسد.

غذاهای گرجستان

چاناخی
تشکیل شده است از گوجه های درسته پخته، تکه های بادمجان، تکه های گوشت ، فلفل سبز درشت همراه با سیر و سبزیجات.

غذاهای گرجستان

تاباکا
تکه های مرغ سرخ شده داخل ظرف سفالی

غذاهای گرجستان

متس وادی
همان شیشلیک با گوشت خوک، گاو و گوسفند

غذاهای گرجستان

خینگالی
خمیرهای که در داخل آن گوشت چرخ کرده و سبزی وجود دارد که پس از پخته شدن در دیگ آب جوش با فلفل سیاهسرو می شود. خینگالی در گرجستان یک غذای ملی و بسیار خوشمزه است.

غذاهای گرجستان

منبع:الی گشت

تصاویر کشور زیبای گرجستان

114
برای بزرگنمایی کلیک کنید
113
برای بزرگنمایی کلیک کنید
116
برای بزرگنمایی کلیک کنید
103
برای بزرگنمایی کلیک کنید
117
برای بزرگنمایی کلیک کنید
183
برای بزرگنمایی کلیک کنید
182
برای بزرگنمایی کلیک کنید
188
برای بزرگنمایی کلیک کنید
187
برای بزرگنمایی کلیک کنید

ویدئوهای کشور زیبای گرجستان

اقامت

شرایط اخذ اقامت گرجستان چگونه است و چند نوع اقامت گرجستان داریم؟ – اقامت از طریق ثبت شرکت در گرجستان – اقامت تحصیلی در گرجستان – اقامت از طریق ازدواج با شهروندان گرجی – اقامت گرجستان از طریق کارمندی – اقامت...

قوانین جدید اخذ اقامت گرجستان از طریق ...

قوانین جدید اخذ اقامت گرجستان از طریق ...

  با توجه به اینکه قوانین اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک ، از مبلغ ۳۵۰۰۰ دلار به ۱۰۰۰۰۰ دلار افزایش پیدا کرده است و اینکه این قانون از ماه دسامبر ۲۰۱۸ اجرایی خواهد شد ، لذا توصیه...

بهترین فرصت برای اخذ اقامت و سرمایه ...

بهترین فرصت برای اخذ اقامت و سرمایه ...

بهترین فرصت برای اخذ اقامت و سرمایه گذاری در گرجستان پروژه الماس سبز گرجستان مجموعه ای منحصر به فرد در تفلیس از شرکت بزرگ...

سوالات متداول

پرسش های متداول درباره گرجستان

واحد پول گرجستان ، لاری ( lari ) نام دارد و در حال حاضر در یک دلار آمریکا 2.5 لاری می باشد که البته به مرور زمان تغییر خواهد کرد.

شما می توانید از طریق هوایی و زمینی به گرجستان سفر کنید. از طریق هوایی از تهران تقریبا هر روز پروازهای مختلفی برای تفلیس پایتخت گرجستان هست ولی از شهرهای دیگر ایران مانند : شیراز – اهواز – اصفهان – تبریز و مشهد فقط در فصل تابستان پرواز برای تفلیس دارند ، البته در فصل تابستان پروازهای تهران به باتومی هم برقرار می شود و متاسفانه در بقیه فصول سال این پروازها قطع می شود به جز پروازهای تهران به تفلیس. مدت زمان پرواز از تهران به تفلیس حدود یک ساعت و نیم می باشد. برای سفر زمینی به تفلیس نیز هر روز از ترمینال غرب تهران ( ترمینال آزادی ) برای تفلیس اتوبوس vip است که مدت زمان سفر زمینی بین تهران تا تفلیس حدود 27 ساعت می باشد. البته از تبریز به تفلیس نیز سرویس زمینی و اتوبوس vip در برخی روزهای هفته وجود دارد.

اختلاف ساعت بین ایران و گرجستان نیم ساعت است به گونه ای که ساعت ایران نسبت به گرینویچ 3.30 + و ساعت گرجستان 4 + است. البته با توجه به اینکه ایران در شروع فصل بهار و پاییز ساعت را یک ساعت به عقب و جلو می برد اختلاف ساعتش با گرجستان تغییر می کند و زمانی که ساعت ایران یکساعت به جلو برده می شود ساعت گرجستان نیم ساعت عقب تر از ایران می شود ولی در حالت کلی گرجستان نیم ساعت از ایران جلوتر است. البته لازم به ذکر است که ساعت گرجستان نسبت به گرینویچ با توجه به موقعیت جغرافیایی 3 + است ولی برای همیشه یک ساعت به جلو برده اند ساعتشون را.

براساس موافقتنامه لغو روادید بین جمهوری اسلامی ایران و گرجستان، این مدت 45 روز می باشد.

شهروندان ایرانی در صورت مراجعه به سفارت ایران در تفلیس و ترجمه گواهینامه و گذرنامه و همچنین تسلیم اصل گواهینامه ایرانی به دولت گرجستان می توانند گواهینامه کشور گرجستان را اخذ نمایند. بدیهی است که در صورت تسلیم اصل گواهینامه ایرانی به دولت گرجستان، هرگز مسترد نخواهد شد.