زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید: فارسی English
00995555513121 info@rgt24.ir
تصمیم سونی برای استفاده از انرژی تجدیدپذیر ...

تصمیم سونی برای استفاده از انرژی تجدیدپذیر ...

تصمیم سونی برای استفاده از انرژی تجدیدپذیر:اخیرا خبری از سوی شرکت سونی منتشر شد که نشان می دهد این شرکت هم به جمع شرکت هایی مانند فیس بوک، گوگل و مایکروسافت در زمینه استفاده از انرژی تجدیدپذیر ملحق می شود.

اقدامات شرکت سونی در استفاده از انرژی تجدیدپذیر

شرکت سونی در راستای استفاده از انرژی تجدیدپذیر تلاش کرده است تا بتواند از این انرژی در سال های آینده استفاده کند. تمام ۱۱۱ سایت جهانی این شرکت اعم از کارخانه های تولید کنسول های بازی و تولید اجسام نیمه رسانا، برای کمپانی های هالیوودی تا سال ۲۰۴۰ قرار است که به طور کامل از سوخت سبز استفاده کنند. قطعا این زمان بندی خیلی طولانی است ولی احتمال دارد که تا سال ۲۰۳۰ حدود ۳۰ درصد از این انرژی استفاده کنند.

شرکت های پیشگام در زمینه انرژی تجدیدپذیر

این حرکت شرکت سونی را به شرکت های دیگر مانند فیس بوک، گوگل و مایکروسافت ملحق می کند. این شرکت ها پیمان بسته اند تا سال ۲۰۵۰ فقط از سوخت های تجدیدپذیر برای تولید محصولات خود استفاده کنند.

به نظر شرکت ژاپنی سونی بیش از هر شرکت دیگری به این موضوع نیاز دارد زیرا این شرکت برای تولید برخی از محصولات خود از مواد نادری مانند کبالت استفاده می کند. به نظر می رسد کبالت مورد نیاز این شرکت توسط کودکان کار از معادن استخراج می شود که با استفاده کامل از انرژی های تجدیدپذیر، این موضوع می تواند در آینده به طور کامل برطرف شود.

این اقدامات به نظر می رسد قدم در راه درست است. برای رسیدن به این هدف شرکت سونی قرار است پنل های تولید انرژی های تجدیدپذیر را در کشورهای آمریکا، چین، تایلند و ژاپن نصب کند. شرکت سونی اسم این پروژه را سفر به صفر نامیده است که می خواهد استفاده از انرژی های تجدیدپذیر خود را به ۱۰۰ درصد برساند.

این کمپانی همانند شرکت اپل و گوگل زمان بندی خود را برای رسیدن به این هدف ۲۰۴۰ در نظر گرفته است ولی شرکت فیس بوک قول داده است که تا سال ۲۰۲۱ به این هدف برسد.

سخنگوی شرکت سونی اعلام کرده است که با رسیدن به این هدف قصد داریم میزان مصرف سوخت های تجدیدپذیر خود را به بالاترین سطح برسانیم.

باید دید که در آینده چه خبرهایی در این زمینه به گوش ما خواهد رسید. قطعا این اقدامات می توانند روند استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را افزایش دهند.

 

منبع:کالاسودا