زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید: فارسی English
00995555513121 info@rgt24.ir

شرایط اخذ اقامت گرجستان چگونه است و چند نوع اقامت گرجستان داریم؟

– اقامت از طریق ثبت شرکت در گرجستان

– اقامت تحصیلی در گرجستان

– اقامت از طریق ازدواج با شهروندان گرجی

– اقامت گرجستان از طریق کارمندی

– اقامت از طریق سرمایه گذاری در گرجستان

– اقامت از طریق خرید ملک در گرجستان

– اقامت از طریق ثبت شرکت در گرجستان

اقامت:در این روش، برای فرد متقاضی یک شرکت از نوع General Trading بصورت کاملاً قانونی ثبت می شود، که مواردی را نظیر کد مالیاتی، مهر شرکت، تنظیمات اساسنامه به دو زبان انگلیسی و گرجی و آدرس دائمی و البته معتبر دارد . این شرکت پس از ثبت بصورت رسمی و قانونی، می بایست فعال باشد، مالیات ماهانه کارمندان آن پرداخت شود و در چندین ماه بصورت فعال قراردادهائی را برای فعالیت تجاری داشته باشند . لازم است بدانید، می بایست پس از ثبت شرکت یا پیش از آن دفتر تجاری کرایه نموده، زیرا پلیس مالیاتی و بازرس از محل شما بازدید می نمایند و در گزارش خود، وضعیت شرکت شما را شرح می دهند. در صورتی که مکانی برای شرکت اخذ نشده باشد، امتیاز منفی محسوب می گردد . توجه داشته باشید که لازم است بدانید پس از ثبت شرکت و اخذ کد مالیاتی، می بایست مالیات کارمندان خود را بصورت ماهانه و به میزان ۲۰% از حقوق هر شخص به اداره مالیات گرجستان بپردازید . همچنین توجه داشته باشید، کلیه خریدهائی که برای شرکت انجام میدهید می بایست دارای رسید باشند تا بتوانید توسط حسابدار ریز حسابهای خود را بدرستی محاسبه نموده و مالیات آنها را نیز پرداخت نمائید.

 

– اقامت تحصیلی در گرجستان

شرایط اقامت گرجستان در اقامت تحصیلی گرجستان یعنی اینکه شخص متقاضی با ثبت نام در دانشگاه یا یکی از مراکز آموزش عالی گرجستان مثل : آموزشگاه ، مدرسه یا کالج تقاضای اخذ اقامت گرجستان را می دهد.

در این حالت به فرد متقاضی معمولا کارت اقامت گرجستان ( معمولا یکساله در ابتدا ) تعلق می گیرد که قابلیت تمدید سالانه دارد .

البته لازم به ذکر است که طبق قوانین جاری کشور گرجستان ، اقامت تحصیلی در گرجستان به هیچ عنوان تبدیل به اقامت دائم و یا شهروندی گرجستان نخواهد شد حتی اگر برای مثال بیست سال هم تمدید شود.

اگر فرزند شما به واسطه تحصیل در گرجستان موفق به اخذ اقامت گرجستان شود ، به والدین وی نیز با گواهی نسبت اقامت در گرجستان تعلق می گیرد هر چند در طی سال های اخیر این قانون کمی مشکل تر شده و در برخی از اوقات فقط به یکی از والدین از طریق گواهی نسبت ، اقامت در گرجستان تعلق می گیرد.

 

– اقامت از طریق ازدواج با شهروندان گرجی

هر شخصی که با شهروندان گرجی (اعم از زن یا مرد) ازدواج نماید و به پلیس و دستگاه های نظارتی و دولتی گرجسنان اثبات شود که شخص متقاضی اقامت، بصورت صوری ازدواج ننموده و تنها به قصد اخذ اقامت این کشور، ازدواج ننموده پس از گذشت ۳ سال (بصورت عرفی) به درخواست وی برای اعطای اجازه اقامت گرجستان، پاسخ مثبت می دهند.

توجه داشته باشید که موارد بسیاری دیده شده که با بستن قرارداد برای ازدواج صوری، اقدام به ازدواج و پس از آن درخواست اقامت خود را به اداره عدالت گرجستان تسلیم نموده اند، اما به دلیل شفافیت زیاد دستگاه های دولتی کشور گرجستان، پرونده بصورت کامل متوقف شده و برای شخص متقاضی نمره منفی منظور شده است .

توجه داشته باشید که موضوعات و گزینه های صوری به دلیل کوچکی کشور گرجستان، بزودی برملا شده و احتمال صدور حکم اخراجی شخص متقاضی از طرف دولت گرجستان نیز وجود دارد، پس در خصوص ریسک های این روش آگاه باشید.

 

– اقامت گرجستان از طریق کارمندی

اقامت گرجستان از طریق کارمندی و یا همان اقامت گرجستان از طریق کاری ، بدین معناست که شما بدون نیاز به ثبت شرکت در گرجستان و بدون نیاز به راه اندازی یک بیزنس در گرجستان می توانید فقط با استخدام در یک شرکت گرجی فعال نسبت به اخذ اقامت گرجستان اقدام کنید.

شرایط اقامت گرجستان در این روش به گونه ای است که در ابتدا معمولا به شخص متقاضی اقامت یکساله گرجستان تعلق می گیرد و سپس با توجه به تمدید قرارداد وی با شرکت مستقر در گرجستان ، تمدید اقامت وی انجام خواهد شد.

این روش جزو راحت ترین روش های اخذ اقامت گرجستان محسوب می شود که امروزه اغلب شرکت های ایرانی مستقر در گرجستان که به صورت یک کارگزار در این زمینه فعالیت دارند ، اقامت کاری گرجستان را برای شما انجام می دهند که اغلب آنها به صورت صوری می باشد.

اگر شما به صورت صوری در یک شرکت استخدام شوید ولی حضور فیزیکی نداشته باشید خطرات زیادی برای شما بدنبال دارد.

کشور گرجستان همواره یک کشور قانون گرا و بسیار منظمی است که فقط ضابطه در آن حکمفرماست و رابطه جایگاهی ندارد.

بنابراین متقاضیانی که گول این کارگزارها را می خورند و به صورت صوری نسبت به اخذ کارت اقامت گرجستان از طریق کاری یا کارمندی اقدام می کنند در آینده نزدیک دچار مشکلات فراوانی خواهند شد.

 از جمله این مشکلات این است که اگر دولت گرجستان به هر دلیلی متوجه شد که شخص متقاضی حضور فیزیکی در شرکت مذکور ندارد ، ضمن جریمه کردن مالی سنگین شرکتی که چنین قرارداد صوری را بسته است ، فرد متقاضی را نیز در بلاک لیست ثبت می کند و دیگر به هیچ عنوان به وی اقامت گرجستان را نمی دهند.
 

– اقامت از طریق سرمایه گذاری در گرجستان

در گرجستان، به شخصی که حداقل مبلع ۳۰۰ هزار لاری را سرمایه گذاری نماید، سرمایه گذار می گویند و بنا به درخواست وی، اقامت دائم به وی اعطا خواهد شد که در واقع اقامت دائم، شهروندی گرجستان بصورت شفاهی می باشد. توجه داشته باشید که، در موضوعات مربوط به سرمایه گذاری می بایست از تمامی مواردی که هزینه می نمائید، رسید دریافت نمائید و پرونده شما می بایست کامل باشد، حتی در سرمایه گذاری بصورت نقدی نیز لازم است اطلاعات مربوط به سرمایه خود را با ارائه اسناد معتبر، موجه جلوه داده تا مورد بررسی گزینه هائی نظیر پولشویی از سمت بازرسان قرار نگیرید زیرا در این مورد بسیار حساس می باشند، منبع سرمایه شما می بایست کاملاً شفاف باشد.

 

– اقامت از طریق خرید ملک در گرجستان

خرید ملک و سرمایه گذاری در گرجستان یکی از راه های مطمئن برای اخذ اقامت گرجستان است.
بطور کلی پروسه خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان به شرح زیر است:

طبق قوانین جاری گرجستان ، هر شخص خارجی می تواند با خرید ملک حداقل به مبلغ ۳۵۰۰۰ دلار آمریکا ، بدون نیاز به ثبت شرکت در گرجستان و یا پرداخت مالیات ، کارت اقامت گرجستان را به مدت زمان یکسال دریافت کند و تا زمانی که ملک موردنظر در مالکیت آن تبعه خارجی است اقامت یکساله وی سالانه تمدید خواهد شد.
قانون اقامت گرجستان با خرید ملک ،فرصت مناسبی را در اختیار کسانی که می خواهند فقط اقامت گرجستان را داشته باشند می گذارد و در صورت پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا در آینده می توان از طریق این روش یک اقامت دائمی را رقم زد.
لازم به ذکر است که دریافت کارت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک الزاما پس از شش سال تمدید منجرب به اخذ پاسپورت گرجستان نمی شود و دارای شروطی است، ولی پس از گذشت شش سال تمدید متوالی کارت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک ، اقامت دائم گرجستان به متقاضی داده خواهد شد ، در صورتی که قوانین اخذ اقامت با خرید ملک در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ترکیه منجرب به اخذ اقامت دائم آن کشور نمی شود و می توان گفت این قانون در گرجستان یک مزیت بسیار خوب تلقی می شود.

 

 

قوانین جدید اخذ اقامت گرجستان از طریق ...

قوانین جدید اخذ اقامت گرجستان از طریق ...

  با توجه به اینکه قوانین اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک ، از مبلغ ۳۵۰۰۰ دلار به ۱۰۰۰۰۰ دلار افزایش پیدا کرده است و اینکه این قانون از ماه دسامبر ۲۰۱۸ اجرایی خواهد شد ، لذا توصیه...

بهترین فرصت برای اخذ اقامت و سرمایه ...

بهترین فرصت برای اخذ اقامت و سرمایه ...

بهترین فرصت برای اخذ اقامت و سرمایه گذاری در گرجستان پروژه الماس سبز گرجستان مجموعه ای منحصر به فرد در تفلیس از شرکت بزرگ...